KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14912001
nr 1491 2001
Ragnar Swahn
(1882-1964), Sverige
Oljemålning, Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 38x43 cm, yttermått inklusive ram: 46x51 cm
Ragnar Swahn, född 1882 i Kalmar, död 1964, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 26 september 2022
kl 18:24:19
26/9 18:19:19
26 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm